top of page

MEN 40 & OVER

Team

Alma Mater

Baddeck Academy

Region

Baddeck

Name

MO40 (Smith)

Roster

Name

Year Graduated

Matthew Smith

1998

Jeff Garland

2007

Todd Stuart

1993

Dylan Stuart

1999

Keith Mullins

1995

Paul McNeil

1993

Bryan Leblanc

2003

Cory Christie

2007

Clarence Mustard

2013

Carey Morrison

2017

Team

Alma Mater

Queen Elizabeth High School

Region

Halifax

Name

MO40 (Wright)

Roster

Name

Year Graduated

Terry Wright

1995

Alonzo Wright

1995

Jason Brunt

1995

Marc Cluney

1995

Mark Cameron

1995

Craig Sampson

1995

Gary Bratty

1995

Leo Naas

1995

Steve Morrison

1995

Steve MacLeod

1995

Kyle Atkinson

1995

Team

Alma Mater

Memorial High School

Region

North Sydney

Name

MO40 MH (Gardner)

Roster

Name

Year Graduated

Bob Gardner

1988

Jeff Winship

1993

Mike MacMillan

1998

Jamie MacDougall

2000

Darren Dunn

1997

Jay Jay Rose

2004

Dave Young

1985

Mike Vickers

2005

Dave Chassion

1987

Bob Lomond

2006

Joe Townsend

2011

Shawn Lawless

1988

Darren Lawless

1990

Paul MacQueen

1995

Jonathan Chassion

1990

Team

Alma Mater

Pictou County

Region

Pictou County

Name

MO40 PC (Ashton)

Roster

Name

Year Graduated

Aron Ashton

1997

Ivan Boutilier

1996

Ian Boutilier

1996

Joey Leese

2002

Berkley Desmond

1996

Scott Decoste

1996

Jason Doyle

1994

Alec MacKinnon

2003

Rick MacArthur

1997

Tony Wright

1999

Matt Turner

2002

Reuben Irons

1997

Team

Alma Mater

Riverview High

Region

Coxheath

Name

MO40 RH (Barrington)

Roster

Name

Year Graduated

Aaron Barrington

2002

Liam Shaw

2003

Rob Wadden

2001

Colin MacLeod

2003

Ben Bunin

2002

Matt Skinn

2000

Dave Burns

2000

Mike Barrie

2004

John Barry

2003

Mike Wadden

1997

James Bungay

2000

Mike Bunin

2002

Brendan McCarville

1999

Travis McIsaac

2003

Stephen Hanrahan

2002

Team

Alma Mater

Sydney Academy

Region

Sydney

Name

MO40 SA (Osborne)

Roster

Name

Year Graduated

Jeff Osborne

1999

Mathew Georghiou

1986

Derek Mombourquette

1997

JC Penny

Todd MacDonald

2006

Darren Bonaparte

1993

Mike Wall

1991

Steve Smith

1988

Charles Sheppard

Carter Chapdelaine

Kyle MacNeil

Bradley Sheppard

Steven Fifield

1997

Gavin Samson

Team

Alma Mater

Sydney Academy

Region

Sydney

Name

MO40 SA (Taylor)

Roster

Name

Year Graduated

Keven Taylor

2004

Jamie Williams

2004

Brandon Macsween

2004

Colin Gillis

2004

Jono Macneil

2003

Demetrius Best

2004

Brad Best

2003

Robbie Biron

2004

Rick Chezenko

2000

Todd Marsman

2005

Thomas Baldwin

2001

Matt Macdonald

1999

bottom of page